به سایت پلاس خوش آمدید.

شبیه سازی قلب انسان

تاریخ: 7 آبان 1391 بازدید: 1030

 

آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور که پیش از این برای محاسبات با عملکرد بالا مورد استفاده قرار گرفته از Sequoia به عنوان قدرتمندترین ابررایانه جهان برای شبیه سازی قلب انسان استفاده کرده است.

 

به این آزمایشگاه و دیگر سازمانها زمانی برای دسترسی مساوی به این رایانه ارائه شده بود تا با این رایانه به انجام تحقیقات تصویب شده غیرمحرمانه بپردازند.

انجام تحقیقات با ابررایانه ها یک رشته رقابتی است اما از آنجا که گفته می شود Sequoia سریع ترین ابررایانه در زمین است و در هر ثانیه می تواند 20 کوانتینیوم عملیات انجام دهد که این امر به محققان این امکان را داده تا بتوانند قلب را با صحت و درستی بیشتری نسبت به گذشته شبیه سازی کنند.

 

براساس اظهارات محققان این پروژه این قلب می تواند قدرت این ابر رایانه را نشان دهد و شبیه سازی قلبی برای بسیاری از مردم جامعه مهم تلقی می شود.

 

 

 

 

این شبیه سازی قلب را به هزاران قطعه کوچک دیجیتالی تبدیل کرده که هرکدام از مدلهای ریاضیاتی تشکیل شده اند، این قطعات خروجی اطلاعات ارسالی را گرفته و آن را به دیگر قطعات ارسال می کند. علی رغم این که مدل ارائه شده تنها فعالیت الکتریکی قلب را شبیه سازی کرده و به فعالیت فیزیکی آن توجه نداشته؛ اما باز هم نشان دادن تعامل این هزاران قطعه کوچک این تعامل نیازمند محاسبات بسیاری است.

بهترین شبیه سازی صورت گرفته شبیه سازی قطعات با عرض 0.2 میلیمتری بوده که ظرف 45 دقیقه یک ضربان واحد شبیه سازی شده است.

اما با نرم افزار جدید که در ابررایانه Sequoia اجرا می شود، نه تنها محققان توانستند قلب را با صحت و درستی بیشتری شبیه سازی کنند بلکه توانستند این اقدام را هزاران بار سریع تر انجام دهند، درحال حاضر یک ضربان قلب مجازی طی 10 ثانیه ایجاد می شود.

این پیشرفت بزرگ در عملکرد موارد بسیاری را عملی می کند و از آنجا که بیماری قلبی یک خطر مهم برای سلامتی تلقی می شود، وجود یک مدل الکترومکانیکی صحیح از قلب برای تحقیقات آینده در بسیاری از رشته ها ضروری است.

 

 

 


به خاطر داشته باشید، تمام تلاش ما گردآوری بهترین ها برای شماست.

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.ارسال نظر

نام:*
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
=11-9
جواب:*
 
 
برترین مطالب
 
نظر سنجی


تمام نظرسنجی هابه کدام یک از موضوعات زیر علاقه مندید؟

اجتماعی
اقتصادی
ورزشی
علمی
فناوری اطلاعات
گالری عکس
سرگرمی
آموزشی
 
لینک دوستان
 
Free Sitemap Generator
تبلیغات
...
 
آمار

آمار مطالب یک ساعت پیش: 20
امروز: 396
این ماه: 5861
کل: 10949
کل نظرات: 3753
آمار کاربران یک ساعت پیش: 47
امروز: 1109
این ماه: 33907
کل: 302717
بن شدگان: 0
جدیدترین عضو: savondHom

آمار بازدید امروز: 8547
دیروز : 42662 [-0.06 %]
هفته: 51209
ماهانه: 1331016
امسال: 4734844
بازدید کل: 18630437
بيشترين: 61152 در 18.05.2017
 
تبلیغات
...
 
Information about website here Privacy Policy
To the Top